سرورپارس

گواهینامه امنیتی SSL یک ارتباط ایمن و رمزنگاری شده میان مرورگر کاربر و وب سرور است. با خرید گواهینامه امنیتی آدرس سایت شما از HTTP به HTTPS تغییر می کند. بنابراین می توانید با استفاده از SSL امنیت وب سایت خود را افزایش داده و با خیالی راحت و بدون دغدغه به کسب و کار خود بپردازید.

Multi-Domain – UC DV

گواهینامه SSL
2,340 هزارتومان/سالانه

 • قابل صدور برای دامنه های ir و بین المللی
 • صدور فوری پس از پرداخت
 • قابل صدور برای 4 یا 6 یا 10 دامنه یا زیر دامنه مشخصا
 • نصب رایگان ( بر روی هاستهای سرورپارس )
 • این گواهینامه با الگوریتم رمز نگاری SHA-2 و طول کلید 2048 بیت و کدینگ 256 بیت، بیشترین مصرف این گواهینامه برای سرویس های Microsoft Exchange میباشد که نیاز است تعدادی زیر دامنه به صورت همزمان امن شود.

سفارش آنلاین

SSL WildCard – DV

گواهینامه SSL
1,700هزارتومان/سالانه

 • قابل صدور برای دامنه های ir و بین المللی
 • صدور فوری پس از پرداخت
 • قابل استفاده برای تمامی زیر دامنه های یک دامنه (و دامنه بدون www)
 • نصب رایگان ( بر روی هاستهای سرورپارس )
 • این گواهینامه با الگوریتم رمز نگاری SHA-2 و طول کلید 2048 بیت و کدینگ 256 بیت، در مواردی که نیاز به امن کردن تعداد زیادی زیر دامنه دارید از این نوع گواهینامه به صورت *.domain.com استفاده نمایید.

سفارش آنلاین

استاندارد – DV

گواهینامه SSL
245 هزارتومان/سالانه

 • قابل صدور برای دامنه های ir و بین المللی
 • صدور فوری پس از پرداخت
 • قابل صدور برای یک دامنه یا یک زیر دامنه مشخص(همراه با www)
 • نصب رایگان ( بر روی هاستهای سرورپارس )
 • این گواهینامه با الگوریتم رمز نگاری SHA-2 و طول کلید 2048 بیت و کدینگ 256 بیت، برای اکثر وب سایت های تجارت الکترونیک مناسب است.

سفارش آنلاین

گواهینامه EV (آدرس سبز مرورگر)

گواهینامه SSL
4,100 هزارتومان/سالانه

 • قابل صدور برای دامنه های ir و بین المللی
 • فعال سازی فوری پس از پرداخت، صدور پس از تایید مدارک
 • تایید نام سازمان
 • قابل استفاده برای یک دامنه و یا یک زیر دامنه مشخص(همراه با www)
 • صدور تا 7 روز کاری اروپا
 • نصب رایگان ( بر روی هاستهای سرورپارس )
 • این گواهینامه با الگوریتم رمز نگاری SHA-2 و طول کلید 2048 بیت و کدینگ 256 بیت، بالاترین سطح اطمینان و اعتماد در بین گواهینامه ها! با این گواهینامه مشتری شما با اطمینان کامل به انجام تراکنش در سایت شما بپردازند.

سفارش آنلاین

OV WildCard

گواهینامه SSL
3,500 هزارتومان/سالانه

 • قابل صدور برای دامنه های ir و بین المللی
 • فعال سازی فوری پس از پرداخت، صدور پس از تایید مدارک
 • تایید نام سازمان
 • قابل استفاده برای تمامی زیر دامنه های یک دامنه (و خود دامنه بدون www)
 • صدور 1 تا 7 روز کاری
 • نصب رایگان ( بر روی هاستهای سرورپارس )
 • این گواهینامه با الگوریتم رمز نگاری SHA-2 و طول کلید 2048 بیت و کدینگ 256 بیت، جهت امن کردن تعداد بالای زیر دامنه به صورت *.domain.com کاربرد دارد و همزمان با امن شدن آدرس، مشتریان میتوانند نام شما را در توضیحات (و نه در آدرس مرورگر) با این نوع گواهینامه مشاهده کرده با خیال راحتتر به انجام تراکنش در سایت شما بپردازند.

سفارش آنلاین

استاندارد OV

گواهینامه SSL
1,500 هزارتومان/سالانه

 • قابل صدور برای دامنه های ir و بین المللی
 • فعال سازی فوری پس از پرداخت، صدور پس از تایید مدارک
 • تایید نام سازمان
 • قابل استفاده برای یک دامنه و یا یک زیر دامنه مشخص(همراه با www)
 • صدور تا 7 روز کاری اروپا
 • نصب رایگان ( بر روی هاستهای سرورپارس )
 • این گواهینامه با الگوریتم رمز نگاری SHA-2 و طول کلید 2048 بیت و کدینگ 256 بیت، همزمان با امن شدن آدرس، مشتریان میتوانند نام شما را در توضیحات (و نه در آدرس مرورگر) با این نوع گواهینامه مشاهده کرده با خیال راحتتر به انجام تراکنش در سایت شما بپردازند.

سفارش آنلاین

SSL

گواهی امنیتی SSL اس اس ال

Secure Socket Layer یا گواهی­نامه SSL یک استاندارد وب برای رمزنگاری اطلاعات بین کاربر و وب­سایت ­ها است. اطلاعاتی که توسط یک اتصال SSL مبادله می­ شوند به شکل کد ارسال می ­شوند، بنابراین اطلاعات از هک شدن محافظت می ­شوند.

استفاده از یک گواهینامه امنیتی SSL برای هر وبسایتی ضروری است. دلیل آن نیز آپدیت جدید گوگل کروم از تاریخ 25 فروردین ماه 1400 است. بنابراین دیر یا زود ناچار به خرید گواهینامه SSL خواهید شد.

به عبارت دیگر اس اس ال یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تأمین ارتباطی امن بین یک وب سرور و یک مرورگر اینترنت است. این ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که مابین وب سرور و مرورگر اینترنت (کاربر) انتقال می‌یابد، محافظت می‌کند تا این داده‌ها به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند.

گواهی­ اس اس ال امنیت ارتباط میان مشتری و سرور را برقرار می­ کند. همانطور که می ­دانید زمانی که اطلاعاتی را در مرورگر وارد می‌کنیم، تمامی اطلاعات بین کامپیوتر ما (Client) و کامپیوتری که سایت روی آن قرار دارد (Server) مبادله می‌ شوند.

این ارتباط بین کلاینت و سرور باید به طریقی امن شود که هم دسترسی به اطلاعات توسط دیگران به سادگی ممکن نبوده و هم اعتماد مشتریان به وب­سایت افزایش یابد. گواهینامه SSL (اس اس ال) این کار را با رمزگذاری اطلاعات انجام می‌دهد.

با استفاده از گواهی­ SSL حتی اگر افراد خراب‌کار به اطلاعات دسترسی پیدا کنند با مانعی برای شکستن رمز روبه‌رو شده و نمی­ توانند از محتوای اطلاعات مطلع شوند.

لزوم استفاده از SSL

چرا همه وب سایت ها ملزم به استفاده از یک SSL معتبر برای وب سایت خود هستند؟ پاسخ این سوال را می توان از چندین جنبه متفاوت مورد بررسی قرار داد. مهم ترین دلیل لزوم استفاده و خرید گواهینامه امنیتی معتبر، بحث امنیت وب سایت است. به خصوص اگر دارای یک وبسایت پربازدید هستید و سایت شما دارای درگاه بانکی است، امنیت سایت، اهیمیت بسیار بالایی پیدا می کند. اما همانطور که گفتیم از جنبه های دیگر نیز باید موضوع را بررسی کرد.

یکی دیگر از مهمترین دلایل لزوم استفاده از گواهی ssl نمایش درست و بدون مشکل وب سایت شما در مروگر کروم است. این مرورگر یکی از محبوب ترین مرورگرها در جهان و ایران است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. اما خوشبختانه یا متاسفانه، در صورتی که از SSL معتبر برای وب سایت خود استفاده نکرده باشید، این مرورگر سایت شما را به درستی به کاربران نمایش نخواهد داد. بنابراین شما ملزم به خرید گواهی SSL خواهید بود. 

نکته دیگر دریافت نماد اعتماد الکترونیک یا همان اینماد است. بدون داشتن گواهینامه امنیی دریافت نماد اعتماد غیرممکن است. بنابراین برای این که بتوانید اعتماد مشتریان به وب سایت خود را افزایش دهید، باید از یک گواهی نامه امنیتی معتبر استفاده کنید. همچنین استفاده از پروتکل امنیتی اس اس ال موجب بهبود وضعیت سئو وب سایت شما نیز خواهد شد. الگوریتم ها و ربات های گوگل همواره در پی آن هستند تا بهترین نتایج را به کاربران نمایش دهند. قطعا وب سایتی که امنیت مناسبی نداشته باشد، در این نتایج جایگاه مناسبی نخواهد داشت. 

ذکر همین دلایل کافی است تا همین امروز برای ایمن سازی اتصالات وب سایت خود و خرید گواهینامه امنیتی اس اس ال اقدام کنید. سرورپارس این افتخار همکاری چندین ساله با سازمان های بزرگی همچون تامین اجتماعی، نهاد ریاست جمهوری، بانک ها، دانشگاه ها و دیگر ارگان ها و شرکت ها را دارد. گواهی های صادر شده سرورپارس به صورت آنتی تحریم بوده و بسیار معتبر هستند. سرورپارس سالها است به عنوان همکار با شرکت های معتبری همچون Certum لهستان و COMODO امریکا فعالیت می کند. با ما امنیت وب سایت خود را تضمین کنید. 

سوالات متداول

پروتکل اس اس ال یک استاندارد وب برای کد کردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت است. اطلاعاتی که توسط یک اتصال اس اس ال مبادله می شوند به شکل کد درآمده و ارسال می شوند. بنابراین اطلاعات رد و بدل شده از هک شدن یا استراق سمع محافظت می شوند.

Secure Socket Layer یا همان SSL، یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تأمین ارتباطی امن بین یک وب سرور و یک مرورگر اینترنت است. این ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که مابین وب سرور و مرورگر اینترنت (کاربر) انتقال می‌یابد، محافظت می‌کند تا این داده‌ها به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند.

گواهی و پروتکل امنیتی HTTPS یک استاندارد فنی است و توسط میلیون‌ها وب‌سایت در سراسر جهان برای برقراری امنیت انتقال اطلاعات استفاده می‌شود. برای این‌ که یک وب‌سایت بتواند ارتباطی امن داشته باشد نیاز به یک گواهینامه SSL دارد.

امنیت یکی از اولویت‌های مهم گوگل است و گواهی اس اس ال یکی از عوامل اصلی بالا رفتن رنکینگ سایت‌ها در این موتور جستجو میباشد

با فعال نمودن گواهی SSL از وزارت صنعت و معدن می توانید اینماد دوستاره اخذ نمایید که این سطح از نماد الکترونیک بالاترین سطح آن در حال حاضر می باشد

پاسخ به این سوال به صورت قطعی و حتمی مثبت است. در قسمت لزوم استفاده از اس اس ال، مفصلا به دلایل استفاده از پروتکل امنیتی https اشاره کردیم. اگر یک وب سایت اینترنتی دارید و قصد دارید تا به صورت موفقیت آمیز در این زمینه به فعالیت خود ادامه دهید، بایستی از یک گواهی معتبر استفاده کنید. 

مهم است که داده هایی را که از طرف کاربران شما به وب سرور شما ارسال می شود، ایمن بگذارید، مخصوصا اگر داده ها به طور طبیعی حساس باشند. اگر یک کاربر در وب سایت شما یک فرم تماس، فرم ورود یا اطلاعات کارت های بانکی را ارسال می کند، برای حفظ اطلاعات آنها باید یک گواهینامه SSL داشته باشید .

با تهیه گواهینامه SSL در قسمت آدرس بار قبل از نام دامنه شما آیکون سبزرنگ یک قفل دیده می شود و نام دامنه شما پس از //:https دیده می‌شود.

اطلاعاتی که بین کاربران سایت و وب سرور در حال جابه جایی است. پروتکل امنیتی https این اطلاعات را کدگذاری و رمزگذاری کرده و از تحریف اطلاعات جلوگیری می کند. لازم به ذکر است اس اس ال از فعالیت‌ های آنلاین شما محافظت کرده و باعث می شود که کاربران اطمینان بیشتری به امنیت سایت شما داشته باشند.

در صورتی که قصد دارید برای سایت خود گواهی SSL فعال کنید باید بدانید ، انواع مختلفی از گواهینامه های SSL وجود دارند که با توجه به نوع کارکرد با یکدیگر متفاوت می باشند.

به همین دلیل بیشتر کاربران، برای انتخاب نوع سرتیفیکیت SSL نیاز به راهنمایی دارند.

یکی از مهمترین دلایلی که می ­تواند فروش محصولات شما را افزایش دهد، افزایش اعتماد کاربران شما می باشد. وقتی گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت ایمن معرفی می کند در اعتماد کاربر تاثیر زیادی داشته و احتمال خرید از سایت شما افزایش می یابد. تحقیقات نشان می دهد ۸۷ درصد سایت هایی که دارای گواهی SSL هستند نرخ تبدیل بهتری در گوگل دارند و ۸۷ درصد کاربران در نتایج جستجو وارد سایت­ های دارای SSL می شوند که این مورد نیز به فروش بیشتر شما کمک می کند.

اس اس ال های رایگان در بازه های 1 تا 3 ماهه تمدید می شوند ولی اس اس ال های پولی را می توانید در بازه های یک ساله خریداری کنید. لازم به ذکر است اگر نیازمند دریافت نماد دوستاره اعتماد الکترونیکی هستید، حتما باید اس اس ال پولی دریافت نمایید.

گواهی های پولی دارای پشتیبانی قوی هستند و در صورت بروز مشکل شما را تا جایی که مشکل برطرف شود یاری می کنند که این فاکتور در اس اس ال های رایگان وجود ندارد و اگر پشتیبانی هم وجود داشته باشد، مورد قابل توجهی دستگیرتان نمی شود.

اس اس ال های پولی وب سایت شما را به یک میزان مشخص گارانتی می کنند تا در صورت بروز مشکل امنیتی از طرف اس اس ال صادر شده، بتوانید خسارت دریافت کنید. این قضیه در مورد اس اس ال های رایگان صدق نمی کند و اگر مشکلی پیش بیاید هیچ تضمینی نیست.
ممکن است اس اس ال رایگان روی همه مرورگرها نشان داده نشود و مشکل داشته باشد ولی اس اس ال های پولی با 99.9% مرورگرها سازگاری دارد.

گواهی های SSL ممکن است تقلبی باشند و قابل نصب روی سرور باشند ولی وقتی صفحه ای که SSL معتبر نداشته باشد را با مرورگری مانند گوگل کروم باز کنید، با ارور مواجه خواهید شد.

با توجه به این که تنها ۱% از وب سایتها از پروتکل امنیتی https استفاده می کنند، برای دیده شدن در صفحه اول گوگل، همواره رقابت برای حفظ و رسیدن به این جایگاه وجود دارد و برای این جایگاه باید از ارتباطات امن استفاده کرد و همواره سایت هایی که ارتباطات امن دارند از طرف موتورهای جست و جو بیشتر به کاربران پیشنهاد می شوند.

از آنجایی که گوگل همواره در تلاش است تا بهترین نتایج را به کاربران نمایش دهد، می توان گفت استفاده از گواهی امنیتی و پروتکل https تاثیری مستقیم بر سئو دارد. زیرا یک وب سایت غیر ایمن، هیچ جایگاهی در لیست نتایج گوگل نخواهد داشت. اگر جایگاهی پیش از این کسب کرده باشید نیز، دیر یا زود به صفحات دیگر نتایج تنزل خواهید کرد. 

اگر قصد دارید گواهین امنیتی از **نوع تایید نام دامنه و نام سازمان (OV) و گواهینامه امنیتی (EV) ** که نام شرکت داخل اطلاعات گواهینامه امنیتی ثبت شده شما قید گردد و یا در آدرس بار ( address bar ) مرورگر، وضعیت گواهی و نام شرکت به رنگ سبز و بصورت معتبر نمایش داده شود در ایین صورت باید برای صدور ترجمه رسمی مدارک شرکت یا سازمانی ارائه گردد ولی گواهینامه امنیتی از نوع تایید نام دامنه(DV) نیاز به مدارک ندارند.

باید گواهینامه از نوع تایید نام سازمان (OV) و (EV) تهیه نمایید با صدور این نوع گواهینامه ها نام شرکت یا سازمان برای شما قید خواهد شد در این صورت باید مدارک رسمی سازمان یا شرکت ارائه گردد

اگر قصد دارید که فقط برای یک عدد زیر دامنه گواهینامه تهیه نمایید باید گواهینامه استاندارد و اگر قصد دارید برای تمامی زیر دامنه های یک دامنه (و دامنه بدون www) گواهینامه امنیتی فعال نمایید باید گواهینامه امنیتی WildCard تهیه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یکی از انواع پروتکل های امنیتی می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

گواهی امنیتی تمدید ندارند و باید مجدد صادر و نصب گردند. پس از پرداخت فاکتور تمدید در موعد سررسید اس اس ال، می بایست مجدد گواهی را برای دوره جدید فعال نمایید.